Ivor Thomas Results History 2018-19

Final Result – Monday 10 June 2019

  • West Moors B 8 v 7 True Lovers Knot

Semi Final Results – Monday 3 June 2019

  • West Moors A 4 v 8 True Lovers Knot – beer leg not played
  • West Moors B 9 – 1 Cranborne – 1 doubles and beer leg not played

Quarter Final Results – Monday 13 May 2019

  • True Lovers Knot 9 v 3 Witchampton D (Beer leg not played)
  • Wallisdown Lib 4  v 11 Cranborne
  • Rising Sun Hurricanes 3 v 12 West Moors B
  • West Moors A 8 v 7 Blandford RBL DRUS

3rd Round – Results – Monday 25 February  2019

  • Holme Bush 2 v 13 Wallisdown Lib
  • Corfe Mullen RBL A 0 v 15 West Moors B
  • Drusilla’s 2 v 13 Blandford RBL DRUS
  • Cranborne 12 v 3 Colehill CSSC C
  • Newtown Con 4 v 11 West Moors A
  • Sheaf of Arrows 2 v 13 True Lovers Knot
  • Rising Sun Hurricanes 12 v 3 Witchampton B
  • Owls Nest B 1 v 14 Witchampton D

2nd Round – Results – Monday 19 November 2018

  • True Lovers Knot 12 v 3 Witchampton C
  • Cranborne 13 v 2 Green Man C
  • Witchampton D 11 v 4 Green Man B
  • Sheaf of Arrows 10 v 5 Horns B
  • White Heather C 4 v 11 Newtown Con
  • Cobham B 0 v 15 West Moors B
  • Blandford RBL DRUS 8 v 7 West Moors X
  • White Heather B 6 v 9 Rising Sun Hurricanes
  • Drusilla’s v St Ives A – (St Ives A conceded unable to raise a team)
  • Owls Nest B 15 v 0 Dorset Soldier
  • Stocks B 7 v 8 Corfe Mullen RBL A
  • Shoulder of Mutton B 1 v 14 West Moors A
  • Wallisdown Lib 11 v 4 Colehill CSSC A
  • Ferndown RBL B 6 v 9 Witchampton B
  • Holme Bush 8 v 7 Owls Nest A
  • Colehill CSSC C 8 v 4 Shoulder of Mutton C (Beer leg not played)

1st round – Results – Monday 17 September 2018

Preliminary round for the Ivor Thomas Cup

  • White Heather C 12 v 3 White Hart (Longham)
  • Wimborne RBL 6 v 9 Wallisdown Lib
  • Cobham A 4 v 11 Witchampton C
  • Horns B 8 v 7 Ferndown RBL A
  • Green Man A 6 v 9 Newtown Con
  • Rising Sun Zephyr 2 v 13 Drusilla’s
  • St Ives Warriors 4 v 11 Rising Sun Hurricanes
  • West Moors X 12 v 0 Colehill SSC B (Beer leg not played)
  • Stocks C 4 v 8 Owls Nest A (Beer leg not played)
  • Shoulder of Mutton D 2 v 10 Owls Nest B  (Beer leg not played)
  • Cricketers 1 v 14 Green Man B
  • Pure Drop 1 v 14 Blandford RBL DRUS

All other teams have a bye.